Czy mogłam się w ten sposób zatruć?

Dzień dobry. Rozkładałam trutkę na szczury ratimor i nie umyłam rąk, po jakimś czasie włożyłam palec do ust i poczułam gorzki smak, wypłukałam usta. Czy mogłam się zatruć trutką jeśli jej nie zjadłam ale minimalna ilość dostała się do ust?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zatrucie trutką na szczury może być śmiertelne, dlatego zalecamy jak najszybsze udanie się do lekarza. Objawami zatrucia są senność i bladość błon śluzowych. Co do składu takiego produktu, to najczęściej znajduje się w nim arszenik, który w odpowiedniej ilości jest śmiertelny dla człowieka. Nawet małe porcje mogą nieodwracalnie uszkodzić stan Pani zdrowia.

Ciężko stwierdzić, czy w Pani sytuacji mogło dojść do zatrucia, ponieważ nie wiadomo czy substancja przedostała się do organizmu.

Zazwyczaj w przypadku zatrucia należy wywołać wymioty, a także jak najszybciej udać się na izbę przyjęć. Odtrutką jest witamina K, jednak powinna ona być przepisana przez odpowiedniego lekarza i spożyta w jego obecności.

Więcej o zatruciu trutką na szczury znajdzie Pani w poniższym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/trutka-na-szczury-rodzaje-i-dzialanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.