Czy mogło dojść do przeniesienia wścieklizny u 21-latki?

Dzień Dobry Znajomi niedawno wzięli suczkę z hodowli, ma około 3 miesięcy. Jeszcze nie zdążyli jej zaszczepić, a kiedy się z nią bawiłam lekko drasnęła mnie zębem (rana jest niewielka, ale widać krew). Ranę odkaziłam Octeniseptem praktycznie od razu. Suczka jest zdrowa i nie miała kontaktu z innymi psami oprócz z tymi z hodowli. Czy możliwe jest żebym zaraziła się wścieklizną? Jestem przerażona bo wścieklizna to mój najgorszy lęk.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę nie martwić się na zapas.

Choć teoretycznie istnieje możliwość zarażenia wścieklizną na skutek opisanej przez Panią sytuacji, to nie jest ono duże. Suczka jest młoda i nie miała kontaktu z obcymi zwierzętami. Ponadto – jak sama Pani wspomina – rana jest niewielka.

Mimo to warto udać się do lekarza, aby zobaczył tę ranę i ocenił ewentualne ryzyko zarażenia i dalsze postępowanie. Najlepiej zgłosić się do Poradni Chorób Odzwierzęcych, Pasożytnicznych i Profilaktyki Wścieklizny.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-jest-prawdopodobienstwo-zarazenia-wscieklizna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zadrapanie-przez-psa-a-wscieklizna, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wskazania-do-szczepienia-przeciw-wsciekliznie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.