Czy mogło dojść do zaniku cebulki włosa?

Witam przez 10 lat około regulowalam sobie brwi od jakiś 1-1.5 roku zauważyłam że włoski w miejscach regulacji nie odrastają i zastanawiam się czy moge coś zrobić żeby brwi w tych miejscach zaczęły mi dorastać? Czytałam ze mogło dojść do zaniku cebulki włosa? Czy istnieją jakieś zabiegi, terapie które mogłyby spowodować odrastanie tych wloskow albo np pomoc jakiegoś specjalisty mógłby u pomoc? Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Dzień dobry Pani,
niestety z regulacją brwi bywa tak, że jeśli chcemy np. zmienić kształt łuku lub zapuścić włoski to pojawiają się problemy z ich odrastaniem. Nie jest to kwestia zaniku cebulki, a bardzo powolnego wzrostu włosków, który trwa wiele miesięcy. Istnieją gotowe odżywki do brwi, więc może Pani ich spróbować lub sposób domowych, np. olejkiem rycynowym, migdałowym, oliwą z oliwek, witaminą E itp. ale warto uzbroić się w cierpliwość. Specjalnych zabiegów na brwi niestety nie ma. Alternatywą jest zawsze makijaż permanentny, który prawidłowo wykonany da piękny efekt naturalnych brwi.
Pozdrawiam,
Ewa Szmaj

Dzień dobry, niestety na skutek regularnego usuwania włosków cebulki zostały osłabione i będą wolniej odrastać. Czasami trwa to miesiącami. Jeśli chodzi o zabiegi to można wykonać zabiegi mezoterapii iglowej z produktem dedykowanym temu problemowi lub też domowe sposoby takie jak olej rycynowy, ale będzie to trwało bardzo długo lub odżywki na porost brwi
Tutaj natomiast efekt będzie w momencie stosowania odżywki a w przypadku odstawienia skóra straci bodziec i wloski wypadną. Proszę pomyśleć nad wykonaniem makijażu permanentnego.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska