Czy można pobudzic porost brwi?

Czy można jakoś pobudzić porost brwi? Oraz po depilacji brwi została mi biała obwódka wokół nich. Dlaczego, czy można się tego jakoś pozbyć?

Mgr Anna Pujanek Dietetyka, Leszno

Witam, podczas depilacji mieszek włosowy ulega zniszczeniu, jednak z czasem ulega regeneracji, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość. O wzrost włosków najlepiej zadbać prawidłową, zbilansowaną dietą bez drastycznej redukcji, choć oczywiście można zadbać o nie kosmetycznie - np. wmasowywać w skórę brwi zawartość kapsułek doustnych z witaminą A i E. Masaż zwiększy ukrwienie skóry, dzięki czemu okolica stanie się lepiej dotleniona i odżywiona. Odradzam natomiast stosowanie odżywek stymulujących porost brwi - mają zbyt wiele działań niepożądanych. Co do białej obwódki - trudno ją ocenić na podstawie podanych informacji. Pozdrawiam

Może Pani spróbować odżywek dostępnych na rynku polskim ( jednak musi Pani wykazać się cierpliwością, gdyż na pierwsze efekty trzeba poczekać przy regularnym stosowaniu tych preparatów ).
Istnieje również możliwość przeszczepienia włosków w miejsce brwi - tu konieczna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Dzień dobry, można stosować odżywki stymulujące, natomiast efekt zaniknie gdy przestanie Pani ją stosować a włoski wypadną. Innym sposobem jest zrobienie serii zabiegów mezoterapi iglowej. Po pewnym czasie włoski zaczną same odrastać, ale niestety jest to bardzo odległe, jeśli włoski usuwane były latami.
Pozdrawiam serdecznie