Co robić z tymi siwymi włosami brwi?

Od jakiegoś czasu pojawiają się siwe włosy brwi. Czy dobrym pomysłem jest wyrywanie ich?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

brwi, podobnie jak rzęsy czy włosy na głowie, siwieją wraz z upływem czasu. Czasem jednak zdarza się, że siwienie następuje w młodym wieku, co zazwyczaj związane jest z dużym zaskoczeniem. Przyczyną takiego stanu może być nieodpowiednie odżywianie (a co za tym idzie niedobory witamin), używki (takie jak papierosy), niektóre antybiotyki czy silny stres.

Można je wyrywać, ale to raczej nie rozwiąże problemu. W miejscu siwego włoska najprawdopodobniej wyrośnie kolejny siwy włos. Zmiana zabarwienia (oczywiście w młodym wieku) jest możliwe po wyeliminowaniu czynnika, który to spowodował, a więc po uzupełnieniu niedoborów witamin, rzuceniu używek i przy odpowiedniej pielęgnacji włosków. Nie jest to jednak łatwy proces i zdarza się niezbyt często.

W celu zatuszowania siwych włosków można zastosować hennę lub odżywkę do brwi. Można również porozmawiać z dermatologiem bądź kosmetologiem na temat kamuflowania bądź usuwania siwych włosków.

Podobne pytania znajdzie Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyrywanie-siwych-wlosow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bialy-wlosek-na-brwiach-i-rzesach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty