Wyrywanie siwych włosów

Witam mam takie pytanie czy wyrywanie z głowy siwych włosków jeśli jest ich kilka w młodym wieku może pogorszyć sytuację bo czytałem gdzieś że nie odrosną już dlatego nie jestem pewien. POZDRAWIAM

Dzień dobry,

Wyrywając siwy włos, sprawimy tylko, że w tym miejscu wyrośnie nam kolejny - również siwy. Natomiast mitem jest, że po wyrwaniu jednego włosa w tym samym miejscu może pojawić się ich więcej- z jednej cebulki nie powinien wyrosnąć więcej niż jeden włos. Odradzam jednak wyrywanie włosów z głowy, ponieważ to nie zatrzyma procesu siwienia. Jeżeli ma Pan ciemne włosy a tych siwych pojawia się coraz więcej i zaczynają one przeszkadzać warto pomyśleć o farbowaniu na naturalny, ciemny kolor.

Pozdrawiam serdecznie.