Czy zarażenie tymi chorobami w czasie regulacji brwi jest możliwe?

Dzień dobry chciałabym zapytać czy istnieje ryzyko zakażenia wirusami hbv hcv czy HIV w przypadku regulacji brwi obcej osobie podczas której poleciały minimalne ilości krwi, które zostały wytarte płatkiem kosmetycznym ale przypadkiem dotknęłam tego płatka w miejscu tej obcej krwi zadartą skórą z której nie płynęła krew ale była przerwiona taka delikatna ranka.

Dzień dobry,

Przede wszystkim zabieg regulacji brwi powinien być wykonany w rękawiczkach z wcześniejszą dezynfekcją rąk. Również pęseta powinna zostać poddana procesowi sterylizacji. Uniknie Pani wtedy problemów i zmartwień.

Szanse są znikome. Ale proszę pamiętać, że jedną kroplą krwi jesteśmy w stanie zarazić 1000 osób. Są opublikowane badania na PubMed na ten temat.

Pozdrawiam