Czy mogło dojść do zapłodnienia 2 tygodnie po owulacji?

Witam!

mam pytanie: z moich obliczeń owulacja powinna wystąpić u mnie 27 listopada i wtedy mogłam zajść w ciąże ponieważ się kochaliśmy, ale wczoraj byłam na usg i wykazało że to 5 tydzień i 4 dzień i położna powiedziała że to "pusta ciąża", ale zastanawiam się czy mogło dojść do zapłodnienia 11 grudnia?? Bo wtedy by się tygodnie ciąży zgadzały i może byłaby za wczesna ciąża żeby zobaczyć zarodek.
Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuje M

Witam serdecznie,
Jeżeli są rozbieżności w wieku ciąży określonym na podstawie ostatniej miesiączki a usg należy opierać się na badaniu usg. Możliwe, że w danym cyklu owulacja pojawiła się w innym terminie a co za tym idzie zmieniło to datę zapłodnienia. Dlatego pojawia się rozbieżność pomiędzy wiekiem ciąży określanym na podstawie ostatniej miesiączki i na podstawie usg.

W badaniu usg echo zarodka pojawia się około 6 tygodnia. Natomiast w 7 tygodniu w badaniu usg musi już być widoczna akcja serca. Zatem w przypadku Pani ciąży jest jeszcze czas na pojawienie się echa zarodka oraz akcji serca. Proszę cierpliwie czekać do kolejnego badania i być dobrej myśli.
Pozdrawiam