Czy mogło dojść do zapłodnienia? Czy istnieje jakaś metoda antykoncepcji po?

Dzień dobry, sprawa wygląda u mnie tak. Z czwartku na piątek kochałam się. Ja i chłopak byliśmy pod wpływem alkoholu, aż wstyd mówić, ale potrzebuje pomocy od eksperta. Ja byłam przed okresem jakieś około 3 - 4 dni. Dzisiaj mam 31 dni a okresu brak. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia, trwało to krótko, bo chłopak nie miał sił, nie czułam żeby doszedł to było ogólnie bez sensu i daliśmy sobie spokój... ale teraz tak. jest 31 dni ja okresu nie mam, zawsze przed okresem pobolewał mnie brzuch, ale teraz praktycznie nie czuję nic, żeby mnie bolał. Na tabletki jest za późno. Co mam zrobić, jeśli okaże się, że jestem w ciąży? Czy aborcja jest w takim przypadku konieczna? Czy są środki, które pozwolą, żeby poronić.... Jest mi wstyd, że tak wyszło. Ale błagam o pilną odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli do tej pory miałaś regularne miesiączki, a do stosunku doszło kilka dni przed planowanym dniem jej pojawienia to szansę na zapłodnienie jest niewielkie, gdyż były to Twoje dni niepłodne. Z Twojego opisu wynika, że jesteś tą całą sytuacją zestresowana, więc być może to jest przyczyna wydłużenia Twojego cyklu.

Sama zauważyłaś, że jest już za późno na przyjmowanie jakiejkolwiek metody antykoncepcji.

Aborcja w naszym kraju jest zabroniona! Miejmy nadzieję, że nie doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam