Czy mogło mimo wszystko dojść do uszkodzenia łożyska?

Jestem w 34 tygodniu ciąży i dzisiaj rano poślizgnęłam się na kafelkach i niestety upadłam na lewy bok. Byłam w takim szoku, że nie pamiętam, czy brzuch mógł również uderzyć o podłogę i strasznie martwię się, że mogło się coś stać mimo, że nie krwawię, ani nie plamię oraz czuję ruchy dziecka. Czy mogło mimo wszystko dojść do uszkodzenia łożyska, macicy, czy mogła stać się krzywda dziecku i jak to wszystko mogłoby się objawiać?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie sadze lecz na własnego spokoju w tego typu sytuacjach nalezy zgłosić się do lekarza ginekologa