Czy mój poziom b-HCG nie wzrasta zbyt powoli?
Dzień dobry, 10 czerwca wykonałam badanie beta HCG i otrzymałam wynik lekko ponad 17 tys. 12 czerwca byłam u ginekologa, który potwierdził ciążę 7 1, zarodek trochę ponad 1 cm z bijącym serduszkiem. Mam za sobą poronienie zatrzymane, więc powtórzyłam wczoraj 22 czerwca badanie beta HCG z krwi i wynik to 55 tys. Czekam na kolejne badanie USG ale obawiam się czy ta beta nie przyrasta za wolno? Dziękuję za odp

KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przyrosty gonadotropiny kosmówkowej (hormonu beta-HCG) ocenia się w odstępach wynoszących dwa, trzy dni. Wówczas powinno obserwować się podwojenie wyniku, przynajmniej na początkowym etapie.
Najważniejsze, że hormon beta-HCG rośnie, a lekarz potwierdził ciążę oraz zarejestrował akcję serca. Proszę spokojnie oczekiwać na kolejne badanie kontrolne. Na tym etapie ważniejsze są badania USG aniżeli obserwowanie beta-HCG – badanie to wykonuje się zazwyczaj na polecenie lekarza.
Normy beta-HCG można znaleźć tutaj:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-beta-hcg-nie-rosnie-zbyt-wolno,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-bety-nie-jest-za-wolny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poziom-b-hcg-a-rozwoj-plodu.