Czy mój tata powinien leżeć na oddziale chirurgii czy neurologii?

Dzień Dobry tata miał poważny uraz głowy i stwierdzono u niego krwiaka mózgu i miał zrobioną trepanacje czasu w celu usunięcia. Leżał później 4dni na intensywnej terapii i wybudzil się i przewieziono to na chirurgi ogólna. Moje pytanie jest czy powinien on leżeć na chirurgi czy na neurologii.

Najlepszym oddziałem byłby oddział neurochirurgii, jednak nie każdy szpital taki oddział posiada. Myślę, że każdy szpital ma swoją specyfikę i tatę przewieziona na najlepszy pod kątem opieki pooperacyjnej oddział.