Dziwne zachowania po trepanacji czaszki

witam moj maz mial trepanacje czaszki jego lewa komora mozgu jest uszkodzona przez trzy tygodnie byl w spiaczce wczoraj sie wybudzil ale dziwnie sie zachowuje chyba mnie nie poznaje nie reaguje na to co mowie tylko rozglada sie dookola prosze o pomoc bo niewiem dlaczego tak jest.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
uszkodzenia mózgu są niebezpieczne dla życia i mogą pozostawiać trwałe lub przejściowe powikłania neurologiczne, zależne od miejsca i rodzaju bodźca (przyczyny trepanacji - uraz, nowotwór?). W związku z pobytem w szpitalu mąż na pewno jest pod specjalistyczną opieką neurologów.
Niestety, zaburzenia zachowania, myślenia, orientacji są jednymi z częstszych obserwowanych po urazach mózgu, często jednak ustępują (częściowo lub całkowicie) w trakcie rehabilitacji, która w takim przypadku może być wielotygodniowa.
Proszę nie rezygnować z kontaktu z mężem, nawet pomimo braku reakcji z jego strony.