Urojenia u niepijącego alkoholika

moj maz jest trzezwym alkoholikiem od 2 lat. ostatnio budzi sie w nocy i mowi ze ktos np wlamuje sie do piwnicy lecz tak nie jest ale on to slyszal potem twierdzil ze oblazly go zmije nad jeziorem tez w nocy ale nic na nim nie bylo. co prawda kiedys nam sie do piwnicy wlamali i zmije nad jeziorem tez widzieismy ale to byly jakies urojenia co to jest?

Choroba alkoholowa może prowadzić do trwałych zmian organicznych więc także w trzeźwości mogą występować niektóre objawy. Podobnie jak na wyniszczenie wątroby, alkohol wpływa też na mózg danej osoby.
Problem, o którym Pani pisze to prawdopodobnie tzw. halucynoza alkoholowa. Wymaga ona diagnozy psychiatrycznej. Leczy się ją farmakologicznie będąc pod stałą opieką psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Witam, widzenie rzeczy, których nie ma, może mieć charakter urojeniowy. Czy dotyczy to Pani męża trudno jest stwierdzić na podstawie w/w listu. Biorąc pod uwagę fakt ,że mąż miał problem z alkoholem może warto na wszelki wypadek udać się do lekarza psychiatry i skonsultować stan psychiczny.pozdrawiam

Witaj !
Takie stany jakie pani opisała u męża mogą być kontynuacją snu wcześniej przebytego a nasilają si e kiedy są sytuacje stresowe z którymi mąż nie może sobie poradzić w rzeczywistości . Mam nadzieję ,że mąż uczęszcza na jakąś terapię wspomagającą . Jeđli nie to byłaby wskazana. Pozdrawiam

Witam. Radziłabym zwrócić się po pomoc do fachowców z tej dziedzinie, których znajdzie Pani przy ośrodkach i przychodniach leczenia uzależnień. Psycholodzy przyjmują za darmo, na "fundusz". Pozdrawiam

Mogą to być zaburzenia o charakterze psychotycznym związane z długotrwałym nadużywaniem alkoholu i zmianami organicznymi w mózgu. Zalecałabym konsultacje psychiatryczna w celach diagnostycznych, a w razie czego podjęcie leczenia.