Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy urojenia po substancjach psychoaktywnych miną same?

Czy urojenia po substancjach psychoaktywnych miną same,bez leków? Mój mąż po zażyciu (2 dniowym) po ok.2-3 tygodniach dostał (chyba) urojenia.Twierdzi, że dosypuje czegoś do potraw,chcę go otruć, potrawy (ogólnie) inaczej smakuja,ktoś spiskuje,obserwuje go,na okrągło liczy pieniądze, zaczął zbierać wszystkie paragony,zachowanie męża przeraża mnie, jakby to nie mój mąż, który robi takie rzeczy, których kiedyś nigdy by nie zrobił. Dziękuje Pozdrawiam,L.M
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam, jeżeli zauważyła Pani niepokojące objawy, proszę nie zwlekać i zwrócić do lekarza psychiatry. Objawy psychotyczne typu urojenia prześladowcze, mogą wystąpić w trakcie zażywania jak i po odstawieniu. Pozdrawiam

0

Witam,

zalecałbym jak najszybsze udanie się psychiatry. Owsem- bywa, że zaburzenia psychotyczne po substancjach psychoaktywnych samoistnie ustąpią- jednak jest dość duże ryzyko ich przetrwania a nawet nasilenia objawów, jeśli w porę nie podejmie się leczenia.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy