Witam serdecznie,
To, co opisałeś, a mianowicie lęk oraz derealizacja może być wynikiem zażywania substancji psychoaktywnych. Nie napisałeś kiedy przyjąłeś ostatnią dawkę, ale zaburzenia psychotyczne po narkotykach mijają najczęściej po 48 godzinach od ostatniego spożycia. Jednak u części osób cofają się stopniowo w ciągu kilku tygodni.
Jeśli po jakimś czasie Twoje objawy nie miną, wskazana będzie konsultacja z psychologiem.
Pamiętaj, że choć panuje powszechne przekonanie, że kokainę można przyjmować "rekreacyjnie" przez dłuższy okres czasu, to tak nie jest. Nawet okazjonalne używanie niesie poważne konsekwencje dla organizmu.
Pozdrawiam
Witam,
Objawy które Pan podaje mogą być spowodowane przez tzw. flashback, spowodowany akumulacją narkotyków w tkance tłuszczowej. Ich metabolity uwolnione nagle pod wpływem jakiegoś bodźca mogą powodować tego typu objawy. Jeśli mamy do czynienia z tego typu zjawiskiem ilość objawów powinna zmniejszać się w miarę upływu czasu w którym pozostanie Pan "czysty". Dodatkowo nawet jednorazowe przyjęcie tego typu substancji może powodować trwałe zmiany w psychice. Jeśli objawy będą się nasilały radzę skonsultować się z psychiatrą.
Witam Pana, myślę , że okres eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi może być przyczyną stanu niepokoju i zaburzeń widzenia na które Pan obecnie cierpi.
Narkotyki prowadzą do rozwoju psychoz oraz innych zaburzeń psychicznych, które mogłyby się bez tej stymulacji nigdy nie rozwinąć.
Negatywne skutki emocjonalne po zażyciu narkotyków mogą przypominać objawowo schizofrenię polegają na halucynacjach wzrokowych, dotykowych, słuchowych, manii prześladowczej.
Często po odstawieniu substancji psychoaktywnych rozwija się depresja, lęki i poczucie zagrożenia, poczucie rozbicia oraz myśli samobójcze.
Narkotyki wywołują szereg zaburzeń we wszystkich układach naszego organizmu. Dają przyspieszoną pracę serca, zaburzają ciśnienie tętnicze, wpływają na stan naczyń krwionośnych, mogą prowadzić do udarów mózgu i niedowładów, a także do niewydolności serca i całego układu krążenia.
Największe spustoszenie narkotyki czynią w centralnym układzie nerwowym. Narkomani cierpią z powodu często zmieniających się nastrojów, słabej koncentracji, bezsenności, podlegającej wahaniom podejrzliwości oraz manii prześladowczej. Pod wpływem używania narkotyków nadwerężone są mechanizmy osobowościowe kontrolujące odbiór i wysyłanie bodźców. To wszystko może być przyczyną problemów emocjonalnych.
Nigdy nie wiadomo, co wywoła chorobę psychiczną. Może to być zarówno pierwsza jak i dwudziesta dawka narkotyku.
Zachęcam do utrzymania abstynencji. Objawy , które Pan opisuje wymagają kontaktu z lekarzem psychiatrą bądź psychoterapeutą.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy po narkotykach mogą występować zaburzenia psychotyczne? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Wczesny wytrysk a zażywanie narkotyków i częsta masturbacja – odpowiada Lek. Jarosław Lenartowicz
- Czy ma mogę mieć początki schizofrenii? [PORADA EKSPERTA] – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Stosowanie narkotyków i alkoholu a syndrom Otella – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Co może oznaczać lęk przed obcymi osobami? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Czy palenie marihuany mogło wpłynąć na moją pamięć? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Pojawienie się lęków i uczucia odrealnienia po zażyciu narkotyków – odpowiada Mgr Natalia Słaby
- Zdenerwowanie i lęki po zapaleniu marihuany – odpowiada Mgr Bohdan Bielski
- Nawrót duszności, osłabienia, lęków i zaburzenia snu a zażywanie narkotyków – odpowiada Mgr Agnieszka Szafrańska-Romanów
- Uczucie przewlekłego zmęczenia a stosowanie narkotyków – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
artykuły
Kokaina - działanie, droga podania a szybkość działania, skutki zażywania, objawy uzależnienia
Kokaina to alkaloid otrzymywany z liści krzewu Ery
Derealizacja a depersonalizacja - czym jest, przyczyny, objawy, leczenie
Derealizacja to zagadnienie psychologiczne, towarz
Uzależnienie od środków odurzających
Uzależnienie od środków odurzających to według Mię