Nawrót duszności, osłabienia, lęków i zaburzenia snu a zażywanie narkotyków

r.08-10dużo imprez narkotyki,alkohol.Drastyczny spadek kondycji,wyrywne serce,kołatanie,duszności,osłabienie.Wizyta u kardiologa.EKG,osłuch diagnoza-ok,ale wrócić do sportu i brać magnez. Przystopowałem z imprezami i narkotykami.lata:011,012-poprawiło się,zostało kołatanie nawet po wejściu schodami,słabsza kondycja.013doszły zmartwienia życiowe(stres,nerwy).Teraz nawrót duszności,osłabienie,lęki,niespokojny sen.w lewym uchu stan zapalny.Co robić?Co mi grozi?Bardzo proszę o pomoc.

Witam, pisze Pan, że kilka lat temu zażywał Pan narkotyki i nadużywał alkoholu, a teraz Pan przystopował. Pytanie co dla Pana to oznacza, jak teraz wygląda korzystanie z tych substancji. Prawdopodobne, że jest Pan osobą uzależnioną i od narkotyków i od alkoholu, a objawy tj. kołatanie serca, duszności, lęki, zaburzenia snu, osłabienie są związane z ich zażywaniem. Aby dowiedzieć się czy jest tak rzeczywiście zachęcam do konsultacji z terapeutą uzależnień. Jeżeli nie potwierdzi on problemu to warto poddać się psychoterapii (objawy opisywane pasują również do zaburzeń lękowych). Zaburzenia lękowe nie są niebezpieczne dla życia, choć czasem osobom odczuwającym lęk wydaje się, że mogą dostać zawału, zemdleć, umrzeć, są natomiast ogromnie uciążliwe i czasem uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Dlatego warto podjąć leczenie, aby się od nich uwolnić.