Co może być powodem duszności, kołatania serca, zawrotów głowy i osłabienia?

Witam . Od roku mam zawroty głowy , uciski w różnych miejscach . Głowa mnie nie boli. Jeśli już to rzadko i nie jest to mocny ból. Zaczęło się wszystko od kołatania serca , przyspieszonego pulsu , duszności, nie mogłam normalnie funkcjonować. Wszystko stało się jednego dnia. Miałam robiona morfologię, TSH , EKG wyszło dobrze. Cholesterol w normie , jedynie podwyższone trójglicerydy wynik 223. Jedynie teraz dokuczają mi te zawroty głowy , uciski. Gdy wejdę do sklepu , robi mi się słabo , gorąco , mam uczucie że zaraz zemdleje , nogi jak z waty . Wkręcam sobie różne choroby. Tętniak, guz , mózgu , była nawet zakrzepica , strach przed śmiercią . Sama nie jeżdżę autobusami. Boje się wyjść sama z dzieckiem gdzieś dalej ,poza dom w obawie że coś mi się stanie i kto się wtedy zajmie córka. Są dni że jest dobrze .. ale od roku więcej tych złych dni niż lepszych . Już nie wiem co mi jest .

Witam Panią,
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres czy jakieś przykre, traumatyczne
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl