Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pociąganie nosem i gadatliwość a zażywanie narkotyków

Gdy chłopak pociąga często nosem, jest rozgadany, pewny siebie, czy to znak, że bierze lub brał narkotyki? Prawdopodobnie wciągał coś nosem?

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam!

Rozgadanie i pewność siebie mogą być cechami osobowości, a pociąganie nosem objawem przeziębienia. Nie muszą oznaczać, że ktoś bierze narkotyki. Ważne w tej sytuacji jest pytanie, czy chłopak zachowuje się tak zawsze (tzn. czy lubi dużo gadać, jest pewny siebie i otwarty), czy zdarza się to sporadycznie (na codzień jest cichy, nieśmiały i wycofany). Jeśli na codzień jest otwarty i pełen energii, to prawdopodobnie taki jest. Natomiast jeśli tylko w niektórych momentach, np. podczas imprez, staje się zupełnie inną osobą, to warto się nad tym zastanowić. Dobrze byłoby, gdybyś porozmawiała z nim na temat swoich podejrzeń i obaw. Rozmowa może pomóc Ci wyjaśnić trudne kwestie i uzyskać informacje od chłopaka. Jeśli bierze narkotyki i jest niepełnoletni należy powiedzieć o tym jego rodzicom.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy