Czerwienię się - co zrobić, żeby się tego pozbyć?

Mam 15 lat, nazywam się Piotrek, jestem pewny siebie, nie wstydzę się gadać z dziewczynami, jestem duszą towarzystwa, lecz gdy mam nawiązać kontakt wzrokowy lub na przykład jakiś dotyk to od razu się czerwienię, choć się nie wstydzę. Albo gdy ktoś o mnie rozmawia. Moglibyście mi pomóc? Co zrobić żeby się tego pozbyć lub przynajmniej częściowo opanować czerwienienie się?

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeżeli chodzi Ci o szybką radę  behawioralną, to mogę Ci zaproponować jak najczęstsze stosowanie zachowań, w których się czerwienisz. Jeżeli zachowanie Ci spowszednieje, to problem zniknie.
Mimo to, iż uważasz, że w powyższych sytuacjach nie odczuwasz zawstydzenia, jest to jednak mało prawdopodobne - być może na poziomie świadomym nie wstydzisz się, ale podświadomie jednak odczuwasz takie emocje, skoro Twój organizmu tak reaguje.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk