Zaprzestanie masturbacji - czy może powodować depresję?

Witam, nie chce mi się żyć, gdy zaprzestanę masturbacji. Chciałbym, abyście mi z tym pomogli. Po prostu chcę to przerwać - celibat masturbacyjny wytrzymuję najwyżej do 3 dni, dalej nie mogę i doprowadza mnie to do stanów lękowych. Jestem strasznie przygnębiony tym faktem. Jak przetrwać celibat i jak wyleczyć depresję z niego wynikającą? Aha, i nie proponujcie mi następujących rozwiązań (wypróbowane): 1. Żebym nie oglądał pornosów. 2. Żebym zajął się czymś innym. 3. Żebym ciężko pracował czy wyczerpywał się w inny sposób. Z góry dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Witam,
objawy, o których napisałeś, wskazują na to, że Twoja masturbacja nie spełniała zadania rozładowania napięcia seksualnego, tylko służyła Ci ona między innymi do zniwelowania Twojego lęku.
W powyższych sytuacjach określamy takie zachowanie jako zaburzone i proponujemy wizytę u terapeuty seksuologa, który pomoże Ci odstąpić od tego typu przymusowych zachowań.

Serdecznie pozdrawiam
Magdalena Boniuk