Czerwienię się z byle powodu. Co z tym zrobić?

Mam 25 lat, jestem kobietą, skończyłam studia, podobno jestem ładna i nie powinnam mieć problemów ze wstydzeniem się, a jednak tak nie jest. Czerwienię się z byle powodu. Nie pozwala mi to normalnie funkcjonować, żyć. Słyszałam, że są jakieś leki, które pomagają, uspokajają. Proszę o pomoc.

Witam!

Zanim zdecyduje się Pani na branie leków, które mają również swoje skutki uboczne, może warto pomyśleć o pracy nad sobą. Czerwieni się Pani z jakieś powodu. Napisała Pani, że mimo atrakcyjnego wyglądu i wielu pozytywnych cech charakteru, wstydzi się Pani. Dlatego też warto dotrzeć do sedna problemu i dowiedzieć się, co jest przyczyną Pani skrępowania.

Myślę, że odpowiednia byłaby praca z psychologiem i poznanie siebie. Może jest Pani osobą nieśmiałą, ma Pani niską samoocenę lub nie wierzy Pani we własne siły, albo jest jeszcze inny powód czerwienienia się. Może Pani spróbować odkryć go i popracować nad nim pod okiem psychologa

Pozdrawiam