Chcę się zabić z powodu nieodwzajemnionej miłości - co powinnam zrobić?

Mam na imię Karolina. Kocham pewnego chłopaka, z którym kiedyś już byłam, ale on nie chce ze mną za bardzo gadać, a ja zrozumiałam, że go kocham. Nie daję już rady i chcę się zabić. Co mam zrobić?

Witam!

Miłość jest bardzo silnym uczuciem, które potrafi wprowadzać duże zamieszanie w życiu człowieka. Ty jesteś młodą osobą i poznajesz to piękne, ale często krzywdzące uczucie. Odrzucona miłość może wywoływać silne poczucie beznadziejności, pustki i niezrozumienia. Mogą też pojawiać się myśli samobójcze. W takich chwilach warto znaleźć dla siebie wsparcie i pomoc ze strony innych osób. Nie jesteś jedyną osobą na świecie, której jest teraz tak ciężko z tego powodu. Jeśli chcesz poradzić sobie ze swoimi emocjami, pogadaj o tym. Możesz zrobić to poprzez forum, czat, telefon zaufania, ale także rozmowy z rodziną i przyjaciółmi. Warto spróbować innych rozwiązań niż to ostateczne. Zawsze jest wyjście z sytuacji, które nie musi kończyć się śmiercią. Teraz emocje mogą całkowicie zawężać Twoje pole widzenia, dlatego rozmowa z inną osobą może pomóc Ci dostrzec to, co dzieje się wokół, i dać szansę na znalezienie nowych rozwiązań. Polecam Ci przeczytanie wiadomości jednego z użytkowników, który przeżywa bardzo podobne do Twoich trudności: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/nieszczesliwa-milosc-jak-sie-z-niej-wyleczyc.

Pozdrawiam