Denerwuję się nawet tym, że tu napisałam. Czy moje zachowanie jest depresją?

Jestem osobą bezrobotną. Kiedy znajdę pracę to szybko się męczę, ponieważ czuję, że nie dam sobie rady z tym. Nie wiem, gdzie jest moje miejsce. Nie potrafię odkryć w sobie to co chciałam bym robić w przyszłości.

Jestem osobą , która nie potrafi się śmiać ani się zabawić. Na zewnątrz próbuję to trochę tuszować, lecz nie wychodzi to. Nie potrafię również zabrać się do życia. Nie potrafię kochać, nawet bliskich. Czuję się pusta, do niczego nie potrzebna. Wielokrotnie myślę o samobójstwie. Czasem chciałam bym to już uczynić, lecz wciąż coś mnie wstrzymuje. Czasem pojawiają się lekkie przebłyski, że jest wszystko dobrze a tak nie jest. To wszystko już trwa ponad 2 lata i nawet nikt nie wie o tym, że taka jestem załamana, nie potrafiąca cieszyć się życiem. Częste mam bóle głowy, odczuwam napięcie, czuję się bezużyteczna, przybieram na wadze, czuję się zmęczona prawie każdego dnia, jestem smutna przez większość dnia, niemal codziennie.

Proszę o odpowiedź i pomoc. Dziękuje. Pisząc to cała się denerwuję, bo chyba źle zrobiłam, że to napisałam.

Witam!

Sądzę, że bardzo dobrze postąpiła Pani pisząc ten list. Potrzebna jest Pani pomoc, bo problemy i trudności narastają. Trudno jest w życiu radzić sobie ze wszystkim samotnie.

Myślę, że mogłaby Pani spróbować skorzystać z pomocy psychologa. Istnieje możliwość podjęcia się psychoterapii w ośrodkach proponujących bezpłatną pomoc. Może jej Pani poszukać w Ośrodku Pomocy Społecznej lub Urzędzie Pracy. Warto, by rozpoczęła Pani taką pracę nad sobą.

Może Pani zmienić swoje życie, poradzić sobie z trudnościami, odnaleźć cel w dążeniach. Pomoc psychologa i jego opieka pozwolą Pani odnaleźć swoje mocne strony, rozwijać się i uczyć konstruktywnego radzenia sobie z problemami. Może Pani żyć tak, jak Pani chce. Warto spróbować bezpośredniej pomocy psychologa.

Pozdrawiam