Trudna sytuacja finansowa i poszukiwania pracy

Mam 18 lat mieszkam sama w polsce nie mam tutaj nikogo z rodziny , mam skonczone tylko gimnazjum jak mam znaleźć pracę jak mam żyć jeżeli nie mam za co sie utrzymać nie wyjadę za granice bo nie chxe więc jak szukać pracy pomocy?

Witam... smutny Pani list. Czytam w nim, że jest Pani bardzo zagubiona. To dobra chwila, żeby skorzystać z pomocy psychologa. Może Pani pójść do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub do Poradni Zdrowia Psychicznego.Może też Pani skorzystać z porady terapeuty w Gminnym lum Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.To najlepsze miejsca.Pozdrawiam

Witaj,
najlepiej,gdy udasz się do biura pracy w swojej okolicy.Tam poza ofertami są programy dla osób podobnych Tobie oraz informacje o ew.dokształcaniu ogólnym i zawodowym.Jest jeszcze ośrodek opieki społecznej,który może Ci wskazać kierunek działań.Nie umiem nic więcej powiedzieć,gdyż nie piszesz za co obecnie się utrzymujesz,jaka jest Twoja sytuacja życiowa.
Pozdrawiam

Czy jest Pani zarejestrowana jako bezrobotna? Warto się zarejestrować i skorzystać z pomocy- np ze stażu finansowanego przez Urząd Pracy. Dodatkowo będą mogli Pani zaproponować inne formy pomocy (np szkolenia), które pomogą Pani w odnalezieniu się i podjęciu aktywności.