Jak skończyć z płakaniem z byle powodu?

Witam! Od jakiegoś czasu zauważyłam, że nie jestem już taka "twarda" jak kiedyś. Pamiętam, że nigdy nie wzruszały mnie żadne pogrzeby, kłótnie - nic nie powodowało mojego płaczu. Od pewnego czasu jednak widzę, że cokolwiek potrafi mnie wyprowadzić z równowagi a dokładniej mówiąc - coś, na czym mi zależy i dotyczy bezpośrednio mojej osoby, np. kłótnia z chłopakiem, myśl o tym, że może być gorzej w moim życiu, że coś mi się nie uda, że kogoś zawiodłam - wystarczy mi chwila myślenia o takich rzeczach i już czuję "baseny w oczach". Jednocześnie nadal nie wzruszają mnie do tego stopnia problemy moich bliskich, jak np. śmierć czy choroba - oczywiście, przejmuję się tym, ale jak gdyby wcale to do mnie nie dociera, często wstyd mi jest, że ja nie płaczę gdy robią to inni, a rozczulam się nad rzeczami pozornie nieistotnymi. Chciałabym się przełamać i przede wszystkim skończyć z tym płakaniem z byle powodu. Czy jest na to jakiś sposób?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Pisze Pani, że płacz pojawia się najczęściej wtedy, kiedy trudności dotyczą bezpośrednio Pani. Warto zastanowić się, co takiego zmieniło się ostatnimi czasy w Pani życiu, sytuacji w rodzinie czy w związku. Takie zmiany mogą powodować, że zwracamy większą uwagę na niektóre aspekty naszego życia i dotychczasowe neutralne sprawy mogą powodować silne reakcje emocjonalne.
Dobrze jest rozwiązywać swoje problemy i rozmawiać o emocjach. Płacz pojawia się zwykle w chwili, gdy ktoś silnie się wzruszy, lub kiedy problemy powodują duże napięcie emocjonalne, z którym trudno jest sobie poradzić. Dlatego też rozmowy o tym, co Pani czuje i jak odbiera niektóre sytuacje może pomóc w zmniejszeniu płaczliwości.
Jeśli Pani sytuacja się nie poprawi mimo starań, warto skonsultować się z psychologiem. Razem ze specjalistą będzie Pani mogła pracować nad swoim problemem.
Pozdrawiam