Zachowanie po wypiciu alkoholu lub spożyciu narkotyków

Witam .mam takie pytanie bo od jakiegoś czasu muj partner dziwnie się zachowuje a mianowicie jest bardzo nerwowy dodam że też lubi wypic piwa.Raz mi się przyznał że coś wdziął ale nie powiedział mi nazwy.A moje pytanie brzmi jak się człowiek zachowuje po alkoholu i jakiegoś narkotyku ? musze też powiedzieć że ma choroby oczne to znaczy jaskra, bezcosewkowsc itp.zauwarzyłam też że nie raz nie ma ochoty do spania. bardzo prosze o odpowiedz bo nie wiem co mam robic i jak się zachować ? dzięnkuje

Dzień dobry!

Wspomniane objawy (podejrzenie omamów, nagła nerwowość, "dziwne" zachowanie) mogą wiązać się z użyciem narkotyku lub innej substancji psychoaktywnej. Domyślam się, że jeśli zadaje Pani takie pytanie, to może mieć dodatkowe sygnały, podejrzenia, co do takiej właśnie przyczyny. Może też wynikać to z długotrwałego nadużywania alkoholu, ale też być oznaką innych zaburzeń życia psychicznego, spadku kondycji psychicznej itp. Niestety, nie jest możliwa odpowiedź na pytanie, jak zachowuje się człowiek po alkoholu i narkotykach, ponieważ jest to reakcja indywidualna, zależy od rodzaju i ilości zażytych substancji, stopnia uzależnienia, czasu trwania przyjmowania, indywidualnej odporności organizmu itp.

Pozdrawiam!