Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Rozróżnienie czy problem alkoholowy ma charakter nadużywania bez objawów uzależnienia, czy też jest to choroba alkoholowa (uzależnienie) następuje po indywidualnym badaniu przez specjalistę, psychologa d/s uzaleznień lub lekarza psychiatre.
Teoretyzowanie bez oceny konkretnej sytuacji nie jest zasadne.
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Jeżeli zauważasz, że musisz pić alkohol aby rozładowywać napięcie emocjonalne, "radzić sobie" z trudnymi emocjami, ze stresem, wstydem lub zaniżonym poczuciem własnej wartości, to może oznaczać, że jesteś na drodze do uzależnienia od alkoholu. Zastanów się czy warto w ogóle zadawac sobie pytanie: czy nadużywam alkoholu, czy już jestem uzależniona? zamiast tego lepiej zadac sobie pytanie: czy alkohol pomaga mi rzeczywiście rozwiązać jakiś problem i żyć tak jak bym chciała? Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy