Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Skoro w ogóle nie czuje Pan pociągu do alkoholu to czemu spożywa go Pan w ilościach, które sugerują nadużycie? Regularne (1-2 razy w miesiącu) upijanie się nie jest jednoznaczne z uzależnieniem, jednak z całą pewnością jest to zachowanie ryzykowne. Sugeruję aby poszukał Pan pomocy u terapeuty uzależnień, lub psychoterapeuty, aby właściwie zdiagnozować problem, ustalić jakie są jego przyczyny, lub po prostu wypracować zdrowszy, mniej destrukcyjny schemat picia.

0

Witam!
Mało informacji, aby dać konkretną odpowiedź. Utrata kontroli, niemożność powstrzymania się w trakcie picia na pewno należą do zespołu zależności alkoholowej. Natomiast upijanie się do tzw. "spodu" kwalifikuje się do "szkodliwego nadużywania alkoholu. Tak w ogóle są to jednak rozważania akademickie - uzależnienie i brak umiaru są zawsze szkodliwe i należy tego unikać!!!
Życzę szczęścia i rozsądku
W. Łuczkowski.

0

Dzień dobry.

Niestety opis nie jest zbyt szczegółowy, co uniemożliwia sugerowanie diagnozy oraz propozycji ew. leczenia.
W związku z powyższym proponuję wizytę u terapeuty uzależnień.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy