O czym świadczy oziębłe zachowanie męża?

Witam serdecznie.A moze do rzeczy od 15 lat jestem w zwiazku a od 9 po slubie ,lecz nasz zwiazek to jakas relacja kolezenska .Maz nigdy ze mna sie nie liczy o dokladaniu do domowego budzetu nie mam co liczyc choc mamy dwoje dzieci i wiele z tym zwiazanych wydatkow,od dwoch miesiecy nie uprawiamy seksu i nie mam na to ochoty.Maz dal mi do zrozumienia ze inne kobiety sa moze nie tyle ze ladniejsze ale ladne choc oczu nie odrywal,nie potrafie sie przemoc nie mam ochoty na zadna z nim bliskosc.

Warto przemyśleć, jak obecnie wygląda relacja z mężem, a jak chciałaby Pani by wyglądała? I czy kiedyś było inaczej? Jeżeli jesteście otwarci na dialog i zmotywowani, by odbudować więź i bliskość małżeńską- warto rozmawiać o swoich oczekiwaniach dotyczących związku (a także słuchać siebie nawzajem), potrzebach i emocjach, tym co Was łączy, a co chcecie zmienić, by było lepiej. Można to zrobić zarówno samodzielnie, jak i w relacji z psychologiem, psychoterapeutą podczas psychoterapii par i małżeństw.

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
w świetle tego, co dzieje się w Pani małżeństwie Pani brak ochoty na współżycie jest w pełni zrozumiały. Wydaje się, że Pani i mąż oddaliliście się od siebie a w Państwa związku panuje kryzys. Sfery emocjanalna i seksualna u kobiet są bardzo blisko i wzajemnie się przenikają. Gdy źle się dzieje w emocjach potrzeby seksualne zazwyczaj zanikają. To z kolei często prowadzi do kolejnych nieporozumień w związkui, w konsekwencji do jeszcze większego dystansu między parterami. Tak oto błędne koło się zamyka.

Sugeruję kontakt z psychoterapeutą albo seksuologiem, najlepiej byłoby gdybyście Państwo udali się na spotkanie razem. Specjalista moze pomóc Państwu odnaleźć bliskość i porozumienie- gdy tak się stanie Pani libido najprawdopodobniej powróci.
Pozdrawiam serdecznie