Czy mój wynik cytologii wymaga szybkiej wizyty u lekarza?

CYTOLOGIA Bardzo proszę o interpretację wyniku cytologii wg Bethesda: " Rozpoznanie kliniczne 18.6 Ze sklepień /v./ Zaznaczone drażnienie estrogenne. Mierna flora bakteryjna. Leukocyty. K. nabł. w pł. - niezbyt liczne- prawidłowe. W pobranym materiale- form neotypowych nie stwierdzam." Czy wynik wymaga pilnej wizyty u lekarza ?aktualnie jestem na wyjeździe/ oraz czy wskazana jest kąpiel w jeziorze? z góry bardzo dziekuje za pomoc!!!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W podanym wyniku nie ma niepokojących zmian. W ustalonym terminie powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego na wizytę kontrolną w celu poprawnej interpretacji badania.