Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moja mama jest chora na nerwicę?

Czy moja mama ma nerwicę neurosteniczną? Mama ma 47 lat, jest prawie cały czas zmęczona i niewyspana. Często odczuwa bóle głowy i brzucha czemu towarzyszą wymioty. Mama nie ma ochoty na nic i jest dość drażliwa. Głównym objawem nerwicy, który wystąpił u mamy to sztywność rąk i potliwość. Proszę o radę, czy to nerwica? Do jakiego lekarza się zgłosić aby ją leczyć?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam!
Zdiagnozować nerwicę może lekarz psychiatra na bezpośredniej wizycie. Warto jednak najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykonać zalecone przez niego badania. Żeby móc mówić o nerwicy, najpierw należy wykluczyć choroby somatyczne, które mogłyby wywoływać opisane objawy. Może Pani porozmawiać z mamą na temat wizyty u specjalisty.
Kontrola stanu zdrowia u lekarza rodzinnego może wskazać, czy potrzebna będzie wizyta u psychiatry, czy u innego specjalisty. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Witam,

wskazana jest szczegółowa diagnostyka internistyczna, kardiologiczna, jeśli wykluczone będą choroby somatyczne, wskazana jest konsultacja psychiatryczna.

Pozdrawiam serdecznie

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy