Nadmierne pocenie a nerwica

Witam,mam 35 lat i nadmierne pocenie.Mysle,ze jest to spowodowane nerwica ,lękami ,stres i moimi problemami ogolnymi neurologicznymi.Obecnie za kilka mcy koncze leczyc sie.Po latach wraca calkiem do zdrowia.Czy mozliwe ,ze minie mi o pocenie albo chociaz ograniczy sie gdy wyzdrowieje?Czy jest metoda,zeby calkiem pozbyc sie nadmiernej potliwosci z calego ciała? Pozdrawiam.

Jeśli potliwość rzeczywiście jest objawem nerwicy, ustąpienie jest jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od motywacji i zaangażowania w terapię. Jeśli problemy są bardziej natury somatycznej- należy się zgłosić do lekarza.

Psychoterapia może pomóc w pozbyciu się problemu nadmiernej potliwości jeśli tylko jest ona wynikiem nerwicy.
Może być też jednak tak, że potliwość ma "zwykłe" fizjologiczne podłoże, a wtedy psychoterapia nie pomoże. W takim wypadku dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem POZ, który zaleci odpowiednie badania i wskaże Panu jak się pozbyć problemu. Pozdrawiam.