Czy moja miesiączka się unormuje?

Witam, swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne zaczęłam w dniu, kiedy miałam dostać okres, nie mając krwawienia, po tym dopiero po 14 dniach przyjmowania tabletek dostałam bardzo silne bolneści brzucha, no i coś w rodzaju okresu, tylko że nie mam krwi, tylko brązowe skrzepy. Przy tym starsznie boli mnie brzuch, ale tabletki biorę dalej. Teraz się zastanawiam, bo za tydzień kończę to opakowanie, czy w ogóle w tej przerwie dostanę okres, czy to się ureguluje, czy teraz przez jakiś czas będzie tak, że w trakcie brania tabletek będę dostawać okres??? No i czy zawsze będzie tak bolało? Wcześniej też miałam bardzo bolesne miesiączki. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!!!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmuje Pani tabletki NIEPRAWIDŁOWO. Nie zaczyna się opakowania w dniu, w którym miało wystąpić krwawienie, ale w dniu, w którym wystąpiło. Ma to zapobiec przypadkom, w którym tabletki stosuje kobieta będąca w ciąży. Występowanie plamień w okresie międzymiesiączkowym jest dość powszechnym działaniem niepożądanym u kobiet rozpoczynających stoswanie tej metody. Tym niemniej bolesność może wskazywać np. na poronienie. Proponuję wizytę u ginekologa.