Czy moja partnerka może być teraz w ciąży?

Moja partnerka ma 48 lat ....dwa tygodnie temu kochaliśmy się ......w ten piątek powinna dostać okres se dalej go nie ma.....bolą ja piersi....zrobiliśmy w piątek, sobotę i poniedziałek testy ciazowe Pink super czuły.....testy wyszły negatywne...że nie jest w ciąży....czy możliwe jest że jednak partnerka jest w ciąży? Kiedy ginekolog może poinformować że jest w ciąży na wizycie w gabinecie? Czy 3 tygodnie od stosunku już będzie widać że jest w ciąży?....dziękuję za odpowiedzi

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli do zbliżenia doszło w okolicach owulacji, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę – zwłaszcza, jeśli stosunek nie był zabezpieczony.

Testy ciążowe stają się zazwyczaj wiarygodne w terminie spodziewanej miesiączki. Dla pewności partnerka powinna dodatkowo oznaczyć hormon beta-HCG we krwi. Badanie to jest bardziej dokładne i wykonuje się je w laboratorium. Dzięki niemu będą mogli Państwo wykluczyć bądź potwierdzić ciążę.

Niestety jest jeszcze za wcześnie, aby lekarz w gabinecie wykrył ciążę. USG dopochwowe wykryje ciążę najwcześniej w czwartym tygodniu, dlatego wskazane jest oznaczenie beta-HCG we krwi.

O braku okresu i negatywnym teście ciążowym pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.