Czy jest możliwe, żeby moja partnerka była w ciąży?

Witam, mam wraz ze swoją partnerką niemały kłopot. Otóż moja partnerka ma nieregularne miesiączki, jednak są one w przedziale 21-35 dni. 12 lipca uprawialiśmy wspólnie seks z zabezpieczeniem dzień przed owulacją, gdzie do wytrysku doszło w prezerwatywie w pochwie partnerki. Okres spóźniał się 6 dni, jednak moja dziewczyna zrobiła test ciążowy, który wyszedł za pierwszym razem nieprawidłowy (1 kreska T), a za drugim razem negatywny (1 kreska C). Następnego dnia dostała 5-dniowy dość obfity okres w porównaniu z poprzednimi. Później regularnie uprawialiśmy seks, przy czym zawsze z zabezpieczeniem, w dni niepłodne, a także bez powielania poprzedniego błędu, do wytrysku dochodziło poza pochwą partnerki. Jednak tym razem okres spóźnia się już prawie 2 tygodnie, przy czym wyniki najróżniejszych testów ciążowych wykazują wynik negatywny. Czy jest w ogóle możliwe, że moja partnerka jest w ciąży? Dodam, że aktualnie ma sporo na głowie, a także nieregularnie się odżywia, możliwe, że to są czynniki powodujące brak okresu.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wszystkie testy ciążowe dają wynik negatywny, to Pana partnerka nie zaszła w ciążę. Jest to jak najbardziej prawdopodobne, skoro stosowali Państwo zabezpieczenie, które nie zawiodło.

Na cykl miesiączkowy wpływa wiele różnych czynników, takich jak stres, nadmierna aktywność fizyczna czy nieregularne odżywianie, o którym Pan wspomina. Bardzo możliwe, że z tych powodów menstruacja opóźniła się u Pańskiej partnerki. Dla pewności zachęcamy do oznaczenia hormonu beta-HCG, który ostatecznie pozwoli wykluczyć ciążę. Jeśli okres nadal się nie pojawi, a ciąża zostanie wykluczona, to partnerka powinna udać się do ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem poruszającym tę tematykę:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.