Czy możliwe, że partnerka jest w ciąży?

Witam. Z partnerką uprawialiśmy seks po czym pękła nam gumka lecz wytrysk nie był w środku. partnerka do planowego okresu miała 4 dni lecz okres się opóźnił o 3 dni czy możliwe że partnerka jest w ciąży? Dodam że w jednym cyklu partnerka wzięła 3 tabletki Ella one w tym jedna 2 dni przed planowanym okresem.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli partnerka w ciągu cyklu kilkakrotnie zażywała tabletkę EllaOne, to niewykluczone, że doszło do wahań hormonalnych, które mogą powodować zaburzenia w obrębie cyklu menstruacyjnego. Mam tu na myśli: przesunięcie lub brak owulacji, przedwczesny lub spóźniony okres itd. Więcej o antykoncepcji awaryjnej i skutkach ubocznych tej metody zapobiegania ciąży w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-antykoncepcji-po-stosunku.

Jeżeli prezerwatywa pękła przed wytryskiem, to ryzyko ciąży nie jest duże, choć z uwagi na ewentualne pojawienie się preejakulatu nie sposób go całkowicie wykluczyć pod warunkiem, że stosunek miał miejsce w terminie okołoowulacyjnymm. Na temat ryzyka ciąży może Pan przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Jeżeli są Państwo zaniepokojeni, partnerka może wykonać test ciążowy – po upływie około 14 dni od stosunku jego wynik powinien być wiarygodny. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.