Czy szansa na ciążę jest duża?

Czy mamy czego się obawiać? Uprawialiśmy seks z partnerką 19 dni po końcu krwawienia. Najpierw z prezerwatywą raz (penis został wytarty chusteczką od razu po) i godzinę później bez zabezpieczenia (wiem że głupie, proszę bez oceniania). Wytrysk dwukrotnie odbył się poza ciałem partnerki. Potem, 4 dni później znowu uprawialiśmy raz seks bez zabezpieczenia i znowu wytrysk był z dala od dróg rodnych. Czy szansa na ciążę jest duża? Dodam że partnerka miała stosunkowo stresujący miesiąc. Raz w takich okolicznościach okres spóźnił się się jej 10 dni. Dzisiaj powinien wystąpić pierwszy dzień regularnego krwawienia, ale póki co brak.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć ryzyko zajścia w ciążę nie jest tak duże, gdyby wytrysk nastąpił w drogach rodnych partnerki, to ciąży wykluczyć nie można.

W trakcie stosunku mógł pojawić się bowiem płyn preejakulacyjny, w którym również znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia. Proszę więc wykonać test ciążowy dostępny w aptece bądź oznaczyć poziom beta-HCG w laboratorium. To drugie badanie będzie bardziej dokładne, a więc i wiarygodne.

Jak słusznie Pan zauważył okres może spóźniać się nie tylko z powodu ciąży, ale także na skutek sytuacji stresowych. Być może więc miesiączka nie przyszła w terminie z powodu stresu, jaki przeżywa Pańska partnerka.

Najczęstsze przyczyny braku okresu zostały opisane w jednym z naszych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu,

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.