Czy moja pokrzywka i zażywanie leku Zyrtec nie są przeszkodą w zaplanowanym badaniu tomograficznym głowy?

Dzień dobry. Choruję na przewlekłą nieokreśloną pokrzywkę i zażywam codziennie lek Zyrtec, który mi znacząco pomaga. Mam pytanie odnośnie tego, czy moja pokrzywka i zażywanie leku nie będzie przeszkodą w zaplanowanym badaniu tomograficznym głowy? Czy takie badanie będzie wówczas bezpieczne? Badanie jest konieczne, ponieważ mam niepokojące objawy neurologiczne. Oraz mam pytanie czy mając pokrzywkę i zażywając lek mogę bezpiecznie iść do stomatologa i poddawać się zabiegom leczenia zębów pod znieczuleniem miejscowym? Dziękuję za odpowiedzi.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie wiadomo co jest przyczyną pokrzywki w związku z tym nie da się stwierdzić czy będzie miał Pan jakieś dolegliwości po kontraście. Ważne jest aby przed planowanym badaniem wykonał Pan badanie poziomu TSH oraz kreatyninę, oceniającą funkcjonowanie nerek.