Czy moje objawy podobne do przedmiesiączkowych wskazują na ciążę?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 31.07, współżyłam z użyciem prezerwatywy, która nie została w żaden sposób uszkodzona z partnerem 18.08 więc jakieś 4-5 dni po owulacji, jest dziś 30.08 a ja nadal nie mam miesiączki, zrobiłam dwa testy ciążowe (super czułe od 10mgU/mg) wczoraj i dziś i oba wyszły negatywne ale nie były zrobione z moczu porannego (godzina 12.00 I 9.30 następnego dnia) jednak nadal bardzo denerwuję się brakiem miesiączki bo zawsze miałam ją idealnie po 28 dniach, moje ciało wygląda I zachowuje się tak jak zwykle przed miesiączką, ból piersi, lekki trądzik na twarzy, miałam także tydzień temu zapalenie pęcherza moczowego I przez 4 dni zażywałam urofuraginum max, czy mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź, bardzo się denerwuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ujemny wynik testów raczej wyklucza ciążę. Jeśli miesiączka się nie pojawi w najbliższym czasie, to powinna Pani udać się do ginekologa.