Czy moje wyniki i objawy wskazują na ciążę?

Dobry wieczór w kwietniu 2022 r zaczęłam stosować antykoncepcję tabletki elin na początku stosowania było wszystko dobrze potem już się pogarszało więc postanowiłam odłożyć tabletki odlozyłam je w listopadzie 2022 r przez ten czas starałam się z mężem o dziecko kolejna miesiączkę powinnam dostać 11.01.2023 kiła dni przed tym terminem zaczeły boleć mnie plecy od czasu do czasu podbrzusze wykonałam testy ciążowe domowe brak ciąży w dniu 13.01.2023 wykonał beta HCG wynik to <0.5 min 0 max 3.1 nwm jak to czytać Jestem w ciąży czy nie i czy są inne czynniki i o Miesiączka się nie pojawia do dnia dzisiejszego co jakiś czas boli brzuch nie mocno to jak lekkie skurcze które są chwilowe tylko i są bardzo lekkie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podany przez Panią wynik nie wskazuje na obecność ciąży. Zakłada się bowiem, że za wczesną ciążę uznaje się każdy wynik wynoszący powyżej 5 mlU/ml. Dla pewności może jeszcze Pani powtórzyć oznaczenie gonadotropiny kosmówkowej.

Brak okresu może wynikać nie tylko z ciąży, ale również mieć związek z odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych. Gospodarka hormonalna może odbudowywać się nawet pół roku i w tym czasie miesiączki mogą być nieregularne. Inną przyczyną braku krwawienia mogą być torbiele jajników, polipy lub mięśniaki macicy.

Jeśli więc miesiączka nie pojawi się w najbliższym czasie, warto przebadać się u ginekologa.

O przyczynach braku okresu pisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.