Czy moje objawy są spowodowane zbyt dużym przeskokiem hormonów?

Witam serdecznie, otóż moja sytuacja wyglada tak ze na początku zażywałam przez 3 miesiące tabletki antykoncepcyjne o wyższej dawce hormonów( Ovreena, 30microgramow ethinylestradiolu/150 microgramow levonorgestrel) z racji okropnych skutków ubocznych musiałam je zmienić na inne o niższej dawce i na chwile obecna stosuje Yasminelle (0,02 mg ethinylestradiolu/ 3mg drospirenonu). Pani doktor kazała mi przyjac je zaraz bez robienia 7 dniowej przerwy ponieważ jest to o wiele mniejsza dawna i również jest tak samo wskazane na ulotce, otóż na początku pierwszego tygodnia brania miałam jeden dzień plamienia a w drugim tygodniu zaczelo się i od tego czasu trwa ono już Około 6-7 dni, dodam ze pani doktor zrobił mi przed stosowaniem test ciążowy i był on negatywny jakże jestem bardzo punktualna osoba w braniu tabletek o nigdy żadnej nie pominęłam ani nic z tych rzeczy. Moje pytanie odnosi się do tego czy to może być spodowdane zbyt dużym przeskokiem hormonów? Zmiana tabletek? Przystosowaniem się hormonów o niższej dawcę? Czy może brakiem przerwy? Dodam jeszcze ze czuje lekkie skurcze w podbrzuszu jak lekki bardzo okres ale ogólnie bardzo dobrze soe czuje ma tych tabletkach i bardzo bym chciała na nich zostać tylko się obawiam czy to normalna rekacja organizmu.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje wykonać oznaczenie poziomu beta hcg. proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.