Czy moje wyniki badań krwi są odpowiednie?

Witam, mam 26 lat i proszę o interpretacje wyników badań krwi. Czy po poniższych wynikach mam się czym niepokoić? Leukocyty 6,2 tys/ul Erytrocyty 5,2/ul Hemoglobina 17,1 g/dl Hematokryt 48,8 % MCV 93 fl MCH 33 pg MCHC 35 g/dl Płytki krwi 192 RDW-CV 12,9% PDW 14,9fl MPV 12,0 fl P-LCR 41,8 % Neutrofile 3,34 tys/ul Limfocyty 2,05 tys/ul Monocyty 0,6 tys/ul Eozynofile 0,15 tys/ul Bazofile 0,0 tys/ul Neutrofile 54,3% Limfocyty 33,3 % Monocyty 9,8 % Eozynofile 2,4% Bazofile 0,2% OB 2 mm/h Glukoza 4,83 mmol/l Cholesterol całkowity 5,84 mmol/l Cholesterol HDL 1,34 mmol/l Cholesterol LDL 3,88 mmol/l Trójglicerydy 1,37 mmol/l Sód 141 mmol/l Potas 4,40 mmol/l Magnez 0,98 mmol/l Fosfor nieorganiczny 0,91 mmol/l Wapń całkowity 2,46 mmol/l Z góry dziękuję

26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do właściwej interpretacji badania niezbędne jest porównanie wyników do stanu klinicznego pacjenta. Nie wspomina Pan z jakiego powody wykonywane były rozszerzone badania biochemiczne.
Z wypisanych badań wynika jedynie, że ma Pan zaburzenia lipidowe tj hipercholesterolemię oraz hipertrójglicerydemię, która na początku wymaga stosowania diety niskotłuszczowej, w której należy ograniczyć tłuste mięsa (tłustą wołowinę, wieprzowinę, dziczyznę), jajka, masła, przetworzoną żywność w tym gotowe ciastka).
Powyższe badania powinien Pan przedstawić lekarzowi zlecającemu badania.

Pozdrawiam