Czy moje złe samopoczucie może wynikać z ogromnego stresu?

Witam, mam 18 lat i wczoraj odbyłam swój pierwszy stosunek z chłopakiem. Mam nieregularne miesiączki, mój przedostatni cykl trwał 120 dni A ostatni 49. Zabezpieczalismy się prezerwatywa,jednakże boję się,ponieważ podczas stosunku zsuwala się z członka. W prezerwatywie byla niewielka ilość spermy. Dzień po stosunku odczuwam bardzo silny ból jajników A szczególnie prawego. Dodatkowo mam nudności. Czy jest możliwe zapłodnienie? Nie wiem czy moje złe samopoczucie wynika z ogromnego stresu czy jednak antykoncepcja zawiodła?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, oczywiście nieprawidłowe założenie prezerwatywy może przyczynić się do zapłodnienia, jej zsuwanie może spowodować wydostanie się spermy, która powędruje do dróg rodnych kobiety. Odczuwane przez Panią bóle brzucha nie są jednak raczej spowodowane zapłodnieniem, ponieważ ten proces nie daje tego typu objawów. Dolegliwości mogą być związane ze zbliżającą się miesiączką, przy której również możemy odczuwać nudności. Dodatkowo stres z pewnością wpływa na Pani organizm, stąd występują dokuczliwe symptomy.

Na razie nie powinna się Pani denerwować, należy jeszcze zaczekać z wykonaniem testu (około 3-4 tygodnie), ponieważ dopiero wtedy będzie on wiarygodny.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zalozyc-prezerwatywe

https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-uszkodzic-prezerwatywe

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-prezerwatywa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.