Czy mojego zęba da się jeszcze uratować?

Witam .Niedawno zakończyłam leczenie 6 dolnej kanałowo.Ale ząb jest wrażliwy i pulsuje. Czuję mrowienie i rozpieranie czy da się go jeszcze uratować?Panie doktor mówi że jeśli nie przejdzie to trzeba go usunąć. Ale ja nie chcę go usuwać.Co robić?

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki tomograficznej. Ocena zęba w 3D pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy ząb został prawidłowo leczony kanałowo i jakie są rokowania. Pulsowanie i rozpieranie najczęściej świadczy o stanie zapalnym, możliwe że nie wszystkie kanały zostały odnalezione i opracowane.