Czy mokry kaszel po 2 tygodniach przeziębienia wymaga wizyty u lekarza?

Witam! Mój chłopak jest przeziębiony i już 2 tydzień ma mokry kaszel.Chłopak ma katar,często kicha,mówi przez nos i bardzo męczy go mokry kaszel.Niepokoi mnie jego nieprzechodzący mokry kaszel.Nie był u lekarza.Słyszę jak go rozgrzanego w nocy męczy kaszel,potem do rana śpi spokojnie,a rano już zaczyna odkrztuszać flegmę i tak przez cały dzień.Zamiast leżeć chodzi do pracy.Razem mieszkamy.Zaczęło mnie pobolewać gardło,a nie chcę się zarazić. Czy chłopak musi iść do lekarza?Jaki syrop na kaszel?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, syrop wykrztuśny, ułatwiający odkrztuszanie wydzieliny (przyjmować do godz 16), lekarz po badaniu na pewno coś zaleci.
Pozdrawiam