Czy most w jamie ustnej może być wyczuwalny?

Witam. Ponad tydzień temu miałem wykonywany most protetyczny pełnoceramiczny na podbudowie z cyrkonu, trzypunktowy, w miejsce brakującej czwórki, która została wyrwana kilka lat temu. Filary zostały oparte na zdrowych i mocnych zębach 3 i 5. Do tego celu zęby zostały zeszlifowane. Od tego czasu mam w ustach uczucie "ciasnoty". Mostek nie boli przy jedzeniu, ale doskwiera mi dyskomfort i czuję takie tępe lekkie ciągnięcie. Przed zacementowaniem mostka mówiłem lekarzowi, że podoba mi się i nie przeszkadza w zgryzie, jednak czuję dyskomfort i rozpieranie. Lekarz powiedział, że to normalne i na drugi dzień już nie będę tego czuł. Minął tydzień a ja dalej czuję dyskomfort - choć tak jak zaznaczyłem, nic mnie nie boli podczas jedzenia. W związku z tym można myśleć o powolnej adaptacji pracy protetycznej? Czy po czasie, mostek się ustabilizuje i będę go odczuwał jak swoje własne zęby, których w ogólnym rozumowaniu po prostu nie czuję i nie zwracam na nie uwagi, bo one po prostu są, czy taka już natura mostu protetycznego, że będzie on odczuwalny w buzi przez całe swoje użytkowanie?

Dzień dobry,
jeśli objawy nie ustąpią po 1-2 tygodniach proszę skontaktować się z lekarzem, możliwe że będzie musiał on sprawdzić dopasowanie powierzchni stycznych z innymi zębami które mogą być ciasne i stąd Pana objawy. Zwykle dochodzi do przyzwyczajenia do nowej pracy w okresie 1-2 tygodni.
pozdrawiam zdrowo :-)
Grzegorz Gdula