Umieszczenie zębów w moście protetycznym

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jeżeli chodzi o to wrazenie ze most sie przesówa to już jest wszystko w porzadku. obyło sie bez wizyty u stomatologa. Mam tylko jeszcze jedno pytanie tzn czy te wprawione zeby na dziąśle powinny byc równo czy nie bo moje sa nie równo dwa sa tak jakby wsadzone w dziąsło a dwa na dziąsle. Z góry dziękuje za odpowiedz

Nie mam pewności czy dobrze zrozumiałam Pani pytanie.
Most protetyczny składa się z filarów (najczęściej dwóch ) oraz przęsła. Filary są zacementowane na własnych zębach w ten sposób, że brzeg korony protetycznej (filarowej) wchodzi ok.0,5 mm pod dziąsło (do kieszonki dziąsłowej). Natomiast odcinek mostu między filarami(przęsło), tam gdzie nie ma własnych zębów, delikatnie przylega do dziąsła (nie może uciskać).
Czyli u Pani jest OK.

pozdrawiam

Witam. W prawidłowo wykonanym moście, zęby dostawione dotykają do dziąsła ( od strony zewnętrznej), natomiast od strony podniebienia nie dotykają dziąsła ( niewielka szpara - by można było oczyszczać ). Na pewno nieprawidłowością jest jeśli zęby są wciśnięte w dziąsło. Pozdrawiam. Krystyna Pikała