Czy może być kłujący ból po lewej stronie pod żebrami i w okolicach biodra?

Witam, od dwóch tygodni cierpię na kujące, uciskające bóle po lewej stronie, czasami pod żebrami, czasami niżej w okolicach biodra, a czasami czuję się dobrze. Wydaje mi się, że bolą jelita. Miałem zrobione RTG klatki piersiowej i jamy brzusznej - w normie. Dostałem różne leki w tym antybiotyki, nic nie pomaga. Dodatkowo mam gazy (czasami powodują chwilową ulgę), biegunkę lub lekko rzadkie stolce (kolor od żółtozielonego, po ciemniejsze brązowe). Gdy uciskam w miejscu gdzie boli czasem coś się przelewa, czasami następuję pulsowanie, jakby biło mi serce w brzuchu po lewej stronie. Co to może być?

Lek. Wojciech Zygmunt

Warto skonsultować się ze specjalistą z zakresu gastroenterologii. W takim wypadku może zaistnieć podejrzenie nieswoistego zapalenia jelit i oprócz podstawowych badań (badanie kału na krew utajoną, morfologia krwi, CRP, ALT, AST, GGTP, ALP, układ krzepnięcia) będzie trzeba wykonać kolonoskopię, w celu oceny światła jelita. Pozdrawiam i życzę zdrowia!