Czy może dojść do zapłodnienia poprzez dotyk palcem?

witam , czy gdy dotykałem palcem śluzu z penisa i wsadzałem połowę palca do macicy dziewicy moge ja zapłodnić ?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym powyżej przypadku ryzyko ciąży jest znikome, praktycznie równe zeru. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie miesiączkowe, które najpewniej wystąpi w ciągu najbliższych kilku dni. Gdyby się nie pojawiło proponuje wykonać test ciążowy. Pozdrawiam